Pagalba vaikams, kurių tėvai vartoja alkoholį

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kartu su socialiniais partneriais – Nacionaline tabako ir alkoholio kontrolės koalicija bei šios idėjos pradininke Asociacija „Mentor Lietuva“ – š.m. vasario 9 d. organizavo nuotolinę diskusiją „Vaikystė šešėlyje: aš šalia, atpažink mane!”, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria alkoholį vartojančių tėvų šeimose augantys vaikai, skatinti jiems padėti bei kreiptis pagalbos.

2016 m. paskelbtų Europos Sąjungos bendrųjų veiksmų dėl alkoholio (RARHA) projekto Standartizuoto Europos Alkoholio tyrimo (SEAS) rezultatai atskleidė, kad trečdalis vaikų Lietuvoje auga nesaikingai alkoholį vartojančiose šeimose! 2017 – 2018 m. Departamento ir Asociacijos „Mentor Lietuva“ atliktos apklausos „Alkoholio vartojimo problema šeimoje: apie visuomenę ir visuomenei“ duomenimis 80 proc. apklausos dalyvių, kurių šeimose buvo su alkoholio vartojimu susijusių problemų, nurodė augę globos įstaigose.

Jeigu susiduriate su alkoholio vartojimo problema šeimoje, būkite drąsus ieškoti pagalbos tiek vartojantiems šeimos nariams, tiek tiems, kurie dėl to renčia, tiek ir sau pačiam. Pagalbos linijas rasite čia: https://ppi.lt/klientams/duk/#7-kai-reikia-pagalbos