PPI Globos centras organizavo pikniką, skirtą Globėjų dienai paminėti

Liepos pirmąjį sekmadienį Ozo (keturių tvenkinių) parke, šalia „Siemens“ arenos, VšĮ Pagalbos paaugliams iniciatyva Globos centras organizavo Globėjų pikniką. Jame kvietė dalyvauti globėjus, įtėvius bei visus vilniečius. 

Globos centro vadovės Linos Vegėlienės teigimu, Lietuvoje vykstant institucinės globos pertvarkai bei pereinant prie vaiko globos šeimai artimoje aplinkoje, globėjų poreikis, ypač galinčių globoti vyresnio amžiaus vaikus, vis didėja: „Organizuodami šį renginį siekiame ne tik suburti tvirtą globėjų bendruomenę Vilniaus mieste, bet ir norime paskatinti dalintis savo patirtimis ir sėkmės istorijomis, kurios, tikimės, įkvėps ir kitus susimąstyti apie globos prasmę ir teikiamą visapusišką naudą. Norime griauti nusistovėjusius stereotipus apie globojamus vaikus ir globėjus, todėl į renginį kvietėme visus vilniečius. Tikimės, kad šis renginys taps gražia tradicija. Primename, kad Globos centrai teikia nemokamas pagalbos paslaugas globėjams, įtėviams ir jų globojamiems bei prižiūrimiems vaikams,“ - teigė L. Vegėlienė.

„Visiems linkiu nebijoti bandyti, nebijoti svajoti ir imtis įvairių veiklų. Juk to, kas mums atrodo neįmanoma, galbūt paprasčiausia nesistengėte padaryti. Tai galioja ne tik vaikams, tai galioja ir suaugusiems, galvojantiems apie vaikų globą. Dar kartą padėkojame globėjams už jų prasmingą, atsakingą ir pasiaukojantį darbą ir skatiname tapti globėjais,” – sakė L.Vegėlienė.  

Piknike apsilankė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Alina Jakavonienė. Ji pasveikino globėjus už jų atsidavimą bei rūpestį vaikais bei paragino ir kitus asmenis nebijoti tapti globėjais.  

 „Džiaugiamės, jog globėjų yra ir jie į savo šeimas geranoriškai priima vaikus. Globėjų šiuo metu Lietuvoje yra beveik 4000, kurie globoja daugiau kaip 5000 tėvų globos netekusių vaikų. Visi jie daro mūsų pasaulį gražesniu. Dėkojame jums, brangūs globėjai. Jūs priimate vaikus į savo šeimas ir suteikiate jiems tai, ko jiems labiausiai trūksta – šeimą, saugumą, šilumą, rūpestį. Mieli globėjai, norime pasveikinti Jus vykdant šią garbingą misiją. Jūs esate pavyzdys visiems, Jūs kuriate draugišką, atjaučiančią, palaikančią visuomenę. Tikimės, jog Globėjų dienos šventė kasmet taps vis didesne, o globėjų skaičius Lietuvoje vis augs,“ – sveikinimo kalboje sakė A. Jakavonienė.  

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė taip pat paragino apsvarstyti tapimo globėjais galimybę: „Kviečiame susimąstyti apie globą ir patiems tapti globėjais. Šiuo metu daugiau kaip 2000 vaikų auga vaikų globos institucijose. Investicija į tarpusavio santykius yra itin svarbi. Tapdami globėjais jūs galite pakeisti mažo žmogaus gyvenimą visiškai kita, šviesesne ir geresne linkme. Galite dalintis savo meile, šiluma ir padėti užaugti.“  

A.Jakavonienės teigimu, vaikai yra visuomenės ateitis, todėl itin svarbu, kad visi vaikai gyventų šeimoje, su mama ir tėčiu, o jeigu taip nutiko, kad vaikas negali gyventi su savo tėvais ar jų neturi, tuomet mes turėtume sudaryti vaikams kuo artimesnę, šviesesnę šeimos aplinką.  

Globėjų pikniko, kurį organizuoja VŠĮ Pagalbos paaugliams iniciatyvos Globos centras, metu šeimos gali dalyvauti įvairiose veiklose: piešti paveikslą, gaminti oro lėktuvėlius ir dalyvauti oro lėktuvėlių varžybose, leisti aitvarus, muilo burbulus, norintys gali išbandyti piešimo ant veido su specialiais grimo dažais pramogą, dalyvauti taiklumo rungtyse, sporto treniruotėse. Aktyviausi dalyviai renginio metu bus apdovanoti prizais.