Netikėtų atradimų kupina stovykla „Vilnius – vaikams“

VšĮ "Pagalbos paaugliams iniciatyva" Globos centras, gavęs Vilniaus miesto savivaldybės finansavimą, liepos 27 – 31 dienomis organizavo vaikų dienos stovyklą "Vilnius – vaikams“. Šioje stovykloje smagiai laiką leido 6 – 10 metų Vilniaus miesto globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų prižiūrimi ar įvaikinti vaikai.

Visą savaitę vaikai tyrinėjo gamtą ir pažino pasaulį, tai padaryti jiems padėjo ekskursijos po Vingio parką ir Bernardinų sodą. Pramogaudami kartu su miškininku Vingio parke vaikai ne tik sužinojo, kiek daug įvairių gyvūnų gyvena Lietuvos miškuose, bet ir iš kokio medžio padaryta Hario Poterio burtų lazdelė. Dar vienas stovyklautojų aplankytas išskirtinis Vilniaus miesto gamtos kampelis – Bernardinų sodas. Vaikai žaisdami ir atlikdami įvairias užduotis susipažino su šio ypatingo parko istorija, augalais ir medžiais, sužinojo, kad šiame parke galima ne tik žaisti žaidimų aikštelėje, bet ir rasti daug kitų įdomių vietų ir augalų.

Vaikams ir stovyklos vadovams netikėtas atradimas buvo A. Puškino muziejus ir parkas. Pasirodo su istorija galima susipažinti smagiai skaičiuojant muziejuje esančius veidrodžius, krosnis, portretus, ieškant paslėptų inicialų, klausantis neįtikėtinų istorijų ir atliekant dar daug kitų smagių užduočių.  

Stovyklos metu džiaugėmės galėdami vaikus supažindinti ir su technikos pasiekimais, juk visiems smalsu, kodėl nuspaudus elektros jungiklį namuose įsižiebia šviesa? Energetikos ir technikos muziejaus edukacinės programos „Kaip Tomui įsižiebė lemputė?” metu vaikai galėjo pasijausti visai kaip Tomas Edisonas. Visi stovyklautojai buvo sužavėti, kad patys sugebėjo sukonstruoti lemputę, kuri dar ir šviečia.  

Tai tik dalelė įspūdžių, kuriuos patyrė į Globos centrą atvykę stovyklauti vaikai. Stovyklos metu vaikai linksmai ir prasmingai leido laiką, mokėsi praktiškai pažinti gamtą, technologijas, menus bei per žaidimus stiprino savo bendravimo ir komandinio darbo įgūdžius. Ši stovykla suteikė daug puikių emocijų, naujų žinių, gerų įspūdžių kiekvienam joje dalyvavusiam vaikui, juk svarbiausia, kad vaikai augtų smalsūs, aktyvūs ir laimingi! 

Daugiau informacijos apie VšĮ „Pagalbos paaugliams iniciatyva“ Globos centrą rasite www.ppi.lt ir Facebook paskyroje https://www.facebook.com/ppiniciatyva