Nepamirštamas įtėvių ir globėjų savaitgalis Labanore

Rugsėjo 4 – 6 dienomis kaimo turizmo sodyboje, šalia Labanoro, VšĮ 'Pagalbos paaugliams iniciatyva" (PPI) Globos centras Vilniaus miesto globėjams ir įtėviams organizavo jau tradiciniu tapusį globėjų ir įtėvių šeimų savaitgalį „Labanoras 2020“. Šeimų savaitgalis organizuojamas siekiant pabūti visiems kartu, suburti šeimas, susipažinti ir turiningai praleisti laiką. Per žaidimus, gyvus susitikimus, atrasti glaudesnį ryšį, santykių svarbą, išmokti girdėti vieni kitus. Įtėvių ir globėjų šeimos ne tik bendravo, dalinosi patirtimi, bet ir dalyvavo įvairiuose seminaruose. Aktyvaus susidomėjimo sulaukė amžina tema apie brolių ir seserų santykius „Mano vaikai nesipyksta“, seminarą vedė psichologė Ieva Šuipė. Ne ką mažiau aktualus buvo psichologės Astos Kundreckaitės seminaras „Sąmoningas savivertės ugdymas ir kodėl tai svarbu daryti nuo vaikystės“ bei Deimantės Petkevičiūtės – Butkevičės seminaras „Darnus ugdymas“. Nuo pat ryto iki vėlumos, laikydamiesi visų saugumo reikalavimų, dalyviai gilinosi į vaiko ir šeimos psichologiją, diskutavo, ieškojo atsakymų į jiems svarbius klausimus.

O kad suaugusieji galėtų ramiai dalyvauti mokymuose ir nesijaudinti dėl savo atžalų, jais pasirūpino PPI Globos centro darbuotojai ir savanoriai. Jie linksmai ir nuotaikingai įtraukė vaikus į įvairias sportines, kūrybines veiklas, lavino vaikų komandinio darbo įgūdžius žaisdami žaidimą „Rudens seklys“ bei užsiėmė kitomis aktyviomis ir smagiomis veiklomis. Kantrūs savanoriai ne tik linksmai leido laiką, bet ir padėjo vaikams spręsti santykių klausimus, mokėsi dalintis, ieškoti sprendimų, paguosti vienas kitą, padėti. 

Ne tik globėjų ir įtėvių šeimos, bet ir PPI Gloos centro specialistų komanda džiaugėsi aktyviu, pilnu įspūdžių ir gerų emocijų savaitgaliu. Džiugu, kad kuo toliau, tuo labiau savaitgalis Labanore tampa puikia proga įsitikinti bendrystės, žinių ir nedalomo dėmesio vienas kitam nauda.  

Daugiau informacijos apie PPI Globos centrą Facebook paskyroje https://www.facebook.com/ppiniciatyva