Minint globėjų savaitę pašėlęs piknikas Vilniuje

Liepos 2 dieną VšĮ "Pagalbos paaugliams iniciatyva" Globos centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos globėjų ir įtėvių asociacija Vilniaus Ozo (keturių tvenkinių) parke organizavo pikniką, skirtą paminėti Globėjų dieną, kuri Lietuvoje švenčiama pirmąjį liepos sekmadienį. 

"Labai džiaugiamės, kad šiais metais piknike dalyvavo didelis būrys globėjų, įtėvių su šeimomis, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, kitų Vilniaus miesto Globos centrų atstovai, būrys ištikimų savanorių bei vilniečiai, kurie neabejingi vaikų globai. Tokį pikniką, skirtą paminėti Globėjų dieną organizavome jau antrus metus iš eilės ir tikimės, kad šis mūsų renginys taps gražia tradicija, laukiamu metų renginiu, stiprins Vilniaus miesto globėjų, įtėvių, budinčių globotojų, šeimynų dalyvių bendruomenę bei skatins vilniečius domėtis vaikų globa" - sako VšĮ "Pagalbos paaugliams iniciatyva" Globos centro vadovė Lina Vegėlienė. 

Renginio metu vaikai galėjo dūkti didelėje pripučiamoje pilyje ir vaišintis skaniausia cukraus vata. Visus vaikus žaisti, šokti, pramogauti, išsipiešti veidukus, pasidaryti šaunias žėrinčias laikinas tatuiruotes ar pūsti milžiniškus muilo burbulus kvietė šaunūs animatoriai. Vaikai buvo apdovanoti ne tik geromis emocijomis, tačiau ir šauniais prizais. Vėliau visi susirinkusieji galėjo stebėti neįtikėtiną mokslinį, eksperimentinį šou, kuris paliko puikių įspūdžių ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Vakaro pabaigoje visi mėgavosi skaniais, paties mokslininko pagamintais ledais.  

Tikimės, kad basos kojos, besišypsantys vaikų veidai, juokas ir puiki nuotaika leido šeimoms atsipalaiduoti, pasimėgauti būvimu kartu ir bent trumpam pamiršti visus rūpesčius. Mes, VšĮ „Pagalbos paaugliams iniciatyva“ Globos centro specialistai, džiaugiamės, matydami tokius laimingus, besimėgaujančius vaikyste globojamų vaikų veidus. Esame dėkingi daugiau nei 500 Vilniaus miesto globėjų šeimų, kurios šiuo metu globoja 602 vaikus. Iš jų 38 vaikai auga budinčių globotojų šeimose. 

Vilniaus mieste vaikų globos institucijose šiuos metu vis dar auga 272 vaikai, iš jų 36 vaikai su negalia augantys Vilniaus miesto pensione ir Sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Visose Lietuvos savivaldybėse, tame tarpe ir Vilniaus mieste, labai trūksta globėjų, galinčių į savo šeimas priimti ir savo širdis atverti tėvų globos netekusiam vaikui. Todėl visus besidominčius globa, budinčių globotojų veikla kviečiame kreiptis į Globos centrą, kuris suteiks visą reikiamą pagalbą, informaciją, atsakys į kylančius klausimus.  

VšĮ "Pagalbos paaugliams iniciatyva" direktorius, Tarnybos atestuotas asmuo (GIMK specialistas) Zigmas Giedrimas, jau daugiau kaip 12 metų rengiantis būsimus globėjus ir įtėvius teigia, kad būsimi globėjai ar įtėviai šiandien ateina turėdami daugiau informacijos apie globą ir įvaikinimą. Džiugu ir tai, kad daug dažniau norinčių globoti ir įvaikinti motyvacija būna nulemta socialinės atsakomybės“.

Šiais metais ypatingas dėmesys visoje Lietuvoje buvo skirtas Globėjų dienai paminėti ir atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globą, todėl birželio 29 – liepos 5 dienomis visose Lietuvos savivaldybėse buvo organizuojami įvairūs renginiai, akcijos, iniciatyvos, apie kurias kviečiame skaityti globoscentrai.lt svetainėje adresu https://globoscentrai.lt/newspage .